• Wycieczka drugoklasistów

• 28 maja uczniowie klasy 2 wzięli udział w wycieczce do Opola. Najpierw odwiedzili Filharmonię im. Józefa Elsnera, zwiedzili nowoczesny obiekt i dowiedzieli się bardzo ciekawych informacji na temat tego niezwykłego miejsca. Następnie aktywnie brali udział w warsztatach muzycznych, poznali instrument smyczkowy skrzypce. Największą frajdę sprawiła im gra tym instrumencie. Drugą atrakcją wycieczki było zwiedzanie zoo. Przemierzając ścieżki ogrodu zoologicznego z przewodnikiem uczniowie mieli okazję zapoznać się z mieszkańcami zoo, zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Ostatnią atrakcją był rejs statkiem po Odrze oraz spotkanie z kapitanem statku.

Wyjazd okazał się atrakcyjną lekcją w terenie i wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

G.G

• Dzień Pustej Klasy

• Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do ogólnopolskiego wydarzenia jakim jest  Dzień Pustej Klasy. Jest to święto edukacji w naturze organizowane przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”

• INNOWACJA PEDAGOGICZNA „KLASA W TERENIE”

• W roku szkolnym 2023/2024 w klasie III b była realizowana innowacja pedagogiczna „KLASA W TERENIE”.  Głównym założeniem innowacji pedagogicznej było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie  uczniów do „opuszczenia” Sali lekcyjnej i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły.
        • Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.

• Z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i przypadającego 9 maja Dnia Europy uczniowie kl. IV – VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o UE, którego celem było rozwijanie wiedzy uczniów na temat historii Unii Europejskiej, zasadach jej funkcjonowania, a także roli jaką odgrywa ona w kreowaniu współczesnego świata. Konkurs miał formę testu. Przystąpiło do niego 16 uczniów, którzy łączyli swoje siły i rozwiązywali test w parach w dwóch grupach : I grupa to klasy IV – V, druga grupa to klasy VI – VIII. Test złożony był z pytań otwartych i zamkniętych. Oprócz tego uczestnicy musieli wykazać się także znajomością flag państw członkowskich. Po zliczeniu punktów I miejsce wśród uczniów klas IV – V zajęła drużyna z kl. V b w składzie: Kamil Szęszoł i Marcel Jermakowicz, II miejsce zajał Szymon Ostapiuk i Stanisław Morelowski z kl. IV a, a III miejsce Julia Karska i Hanna Sawicka z kl. IV b. Natomiast w grupie klas VI – VIII najlepsza okazała się drużyna z kl. VI a w składzie Jan Deka i Szymon Stępień. II miejsce zajęła Nadia Bojarska i Karolina Jamróz z kl. VIII, a III miejsce Jakub Onuchowski i Wiktoria Majorczyk z kl. VI b. Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom.
            Nagrody ufundowane przez RSU rozdane zostaną na najbliższym apelu

RSU

• Wyjazd na basen

• 22 maja uczniowie klasy 2 i 3 b uczestniczyli w wycieczce na basen w Kłodzku. Wyjazd został zorganizowany w celu zaprezentowania dzieciom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do uprawiania sportu. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z różnych atrakcji basenu. Jacuzzi, wir wodny, zjeżdżalnia, były jednymi z najbardziej popularnych miejsc, gdzie wszyscy mogli się relaksować i bawić. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i spędzić czas według własnych upodobań. Wspólne śmiechy, zabawy w wodzie i radosne chwile tworzyły niepowtarzalną atmosferę, która zjednoczyła wszystkich uczniów. Po prawie 2-godzinnym wodnym szaleństwie uczniowie z opiekunami udali się na spacer ulicami Kłodzka.

To właśnie wycieczki integrują i tworzą wspólnotę, wzmacniają więzi z rówieśnikami i są niezwykle ważne w szkolnym życiu.

G.G. J.K.