• Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne - Finał Powiatowy

• W czwartek, 13 czerwca, odbyły się w naszej szkole lekkoatletyczne zawody szczebla powiatowego. Był to finał powiatowy w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych.

Zawodnicy z 5 szkół rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg szybki – 60 m, bieg średni 300 m, bieg średni 600 m (dziewczęta) i 800 m (chłopcy), skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci (klasy 6 i młodsi) oraz Igrzyska Młodzieży (klasy VII i VIII).

Zawody okazały się bardzo udane w naszym wykonaniu. Drużynowo zdobyliśmy dwa tytuły mistrzowskie – dziewczęta zarówno młodsze, jak i starsze to od czwartku MISTRZYNIE POWIATU W INDYWIDUALNYCH IGRZYSKACH LEKKOATLETYCZNYCH! Wicemistrzami zostali młodsi chłopcy. Szkoda że starsi chłopcy nie stanęli na wysokości zadania – zajęli V miejsce.

Natomiast indywidualnie, nasi mistrzowie to: Zosia Biel (skok w dal), Maja Kieniuk (300m), Karolina Jamróz (rzut p. palantową), Marysia Bartoszek (skok w dal), Igor Kieniuk (800m), Marcel Jermakowicz (skok w dal). Wicemistrzowie: Weronika Majka (rzut piłeczką palantową), Błażej Brysiak (rzut piłeczką palantową), Maja Ziółkowska (pchnięcie kulą), Oliwia Młodzieniak (600m).

Gratulacje!

ss

• Trójbój Lekkoatletyczny

• 6 Czerwca w naszej szkole odbył się finał powiatowy w trójboju lekkoatletyczym

Trójbój LA to zawody drużynowe, które składają się z trzech konkurencji: bieg 60 m, rzut piłeczką palantową i skok w dal. Każda drużyna składa się z dziesięciu zawodników z klas czwartych: 5 dziewcząt i 5 chłopców.

W tegoroczny finale powiatowym wystartowały 4 drużyny: SP 1 Ząbkowice Śląskie, SP 3 Ząbkowice Śląskie, SP 1 Kamieniec Ząbkowicki i nasza szkoła SP Złoty Stok.

Po podliczenie punktów ze wszystkich konkurencji, tytuł mistrzowski przypadł drużynie z Kamieńca Ząbkowickiego (I miejsce w sprincie i rzucie piłeczką palantową, oraz III miejsce w skoku w dal).

Nasza drużyna wywalczyła III miejsce (I miejsce w skoku w dal i dwa III miejsca). Podium uzupełniła drużyna z ząbkowickiej trójki