FERS - projekt unijny
- 15.11.2024 17:59
- Zespół Szkolno – Przedszkolny w Złotym Stoku uczestniczy w projekcie „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2024-2027”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Nasza kadra musi się dokształcać, aby móc nauczać według najnowszych trendów. Wyjazdy zagraniczne to ogromna szansa rozwoju dla uczniów i nauczycieli. Dzięki wyjazdom staniemy się bardziej otwarci na kulturę, zdobędziemy nową wiedzę, poznamy nowe technologie.
Nauczycielki z naszej szkoły brały udział w kursie (29.06.2024 – 07.07.2024) „OUTDOOR EDUCATION: A NEW WAY OF TEACHING AND LEARNING” („Edukacja na świeżym powietrzu: nowy sposób nauczania i uczenia się”), który miał miejsce w Puerto de la Cruz, uroczej miejscowości na Teneryfie.
Edukacja na świeżym powietrzu zyskuje na popularności w Europie i poza nią, a także pojawił się trend integrowania zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu z formalną edukacją.
Edukacja na świeżym powietrzu nie tylko pomaga uczniom dostroić się do otoczenia i docenić świat przyrody, ale także odgrywa ważną rolę w przenoszeniu tego, czego uczą się w klasie do życia realnego poprzez zastosowanie i obserwację, a także w znacznym stopniu przyczynia się do ich rozwoju osobistego i społecznego.
Kurs ten miał na celu wyposażenie nauczycieli w podstawowe umiejętności i narzędzia, aby prowadzić szereg ćwiczeń i wyzwań grupowych, gier polegających na rozwiązywaniu problemów, zajęć doświadczalnych w naturze, na terenie szkoły, w lokalnych parkach, a także w środowisku miejskim.
Dzięki temu kursowi uczestniczki:
- zapoznały się z kluczowymi elementami i rosnącymi trendami związanymi z edukacją na świeżym powietrzu i nauczaniem poza klasą;
- poznały i omawiały zasady i aspekty kulturowe edukacji na świeżym powietrzu;
- nauczyły się, jak projektować, planować i prowadzić inspirujące zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu;
- poznały zasady wykorzystania edukacji na świeżym powietrzu do rozwoju osobistego, społecznego i relacyjnego (pewność siebie, budowanie zespołu, przywództwo, umiejętność współpracy w zespole);
- wymieniały najlepsze praktyki i doświadczenia na temat edukacji outdoorowej z nauczycielami i personelem edukacyjnym z całej Europy;
- nawiązały kontakty z osobami i organizacjami działającymi w dziedzinie edukacji w Europie poprzez codzienną współpracę i działania polegające na tworzeniu zespołu.ACH, MK, ZR
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły